Vypadavání vlasů po covidu

15.01.2022

Vypadávání vlasů po onemocnění covid-19 se vyskytuje často a koreluje s těžkým průběhem onemocnění. Pro pacienty je to problém psychosociální a stresující. 

Nejčastěji se vyskytuje tzv. telogenní efluvium, související se stresovým narušením vlasového cyklu. Dochází k rozptýlenému řídnutí vlasů na hlavě asi 2-3 měsíce po onemocnění, vlasy jsou tenčí, velmi jemné. Vypadávaní vlasů je součásti tzv. postcovidového syndromu. Je to stav dočasný, vlasy postupně dorostou.

Vlasy můžou vypadávat i během akutního onemocnění covid-19. Jedná se o tzv. anagenní efluvium. Je to způsobeno silnou zánětlivou reakci na virus. Vede k náhlému vypadnutí většího množství vlasů. Při anagenním efluviu vlasy vypadnou v jejich růstové fázi, lámou se. 

Dobrá zpráva pro pacienty je, že je to stav dočasný. Vlasy opět dorostou. Svým pacientům doporučujeme užívat vitamin D, zinek, selen, methionin, DIAS BEAUTY Kolagen. Velmi dobé zkušenosti máme s vlasovou mezoterapií, která urychluje růst nových vlasů. Injekční roztok s obsahem kyseliny hyaluronové, aminokyselin, methioninu, vitamínů a minerálů se aplikuje přímo do pokožky hlavy do hloubky 1-2mm. Doporučují se minimálně 3 aplikace s odstupem 3 týdnů. Již po první aplikaci všichni naší pacienti uvádí, že jim vlasy přestaly padat. Po dalších aplikacích vidíme růst nových vlasů cca za 2-3měsíce, jsou silné a často hustější než před onemocněním. Bez vlasové mezoterapie dochází k obnově růstu vlasů později.